Co jeśli w niezdrowym związku są dzieci?

W niezdrowym związku należy uważać na bezpieczeństwo dzieci, a zwłaszcza ich poczucie własnych wartości, a także tych wartości, które będą wyznawać w przyszłości, dlatego jest ważne aby rodzice byli szczęśliwi w swoim towarzystwie, ponieważ nieszczęśliwi rodzice to kłótliwi rodzice, czyli nieszczęśliwe dzieci, które mogą pakować się w kłopoty, ponieważ mogą zacząć brać narkotyki czy sięgać po alkohol.

Warto się zastanowić czy związek razem, ale osobno (LAT- live apart together) to kolejny powód do nieszczęśliwych dzieci, ponieważ będą szukać miłości i akceptacji u kogoś innego, a ktoś inny może to wykorzystać.

Dzieci często widzą więcej od nas i odczuwają ból dwa razy więcej, ponieważ widzą ból taty i mamy – myślą że to ich wina więc uciekają do świata internetu. Ignorowanie czy ponizanie drugiej połówki obniża nie tylko samoocenę drugiej połówki, ale dzieci – biorące przykład z silniejszego rodzica także będą poniżać słabszego rodzica. Przy związku z dziećmi należy uważać, aby jeden partner nie zamienił się w wampira emocjonalnego, który po kolei odbiera chęci do życia jak i swojego hobby.  

Dzieci podczas nieszczęśliwego związku rodziców może stać się zamkniętym w sobie lub stać się agresywny. Dziecko zamknięte w sobie może znaleźć sobie „przyjaciół” w internecie albo równie dobrze znaleźć zwierzątko, którym będzie się opiekowało.