Czy da się odratować związek czy lepiej separacja?

Przy trudnym związku warto się zastanowić czy związek jest coś warty. Jeśli mamy do czynienia z narcyzem czy osobą, która nadmiernie używa emocji warto się zastanowić czy nie zerwać związku, ponieważ wykańcza to emocjonalnie. Często mamy do czynienia z ofiarami losu, które co chwila lubią mówić, że znowu ich ktoś zawiódł, a zwłaszcza druga połówka za to, że ich nie wspiera, a nikt o niczym nie wie.

Część Pań jak i Panów nie lubi partnerów, którzy lubią mieć wszystko jak na tacy. Wiele z nich chce także uległości co nie podoba się drugiej połówce, dlatego wolą zerwać znajomość, przez co tzw. Piotruś Pan może się zemścić na drugiej osobie, ze nic nie robili i cały obowiązek spadał na nich.

Jako dowody w sprawie może być nagranie dźwiękowe z dyktafonu albo zdjęcia z Facebooka, że nie ma na jedzenie, a na kosmetyczkę czy nowy sprzęt do ćwiczeń czy na inne wyjazdy są. Czasami problemem stanowi zazdrość – nawet o lepszy kontakt z dziećmi. Co jest powodem do kłótni, że zabiera im cenny czas na naukę czegoś ważnego.

Warto też przestrzegać się przed osobami, które stopniowo wmawiają, że jest się wariatem/wariatką, ponieważ wtedy powoli zaczniemy w to wierzyć i zamykamy się w sobie. Sięganie po alkohol, że to przez drugą połówkę albo, że ktoś wmawiał coś co nie jest prawdą. Na przemian jest miły oraz oschły i bez uczucia.

Plotkarze w rodzinie również są niemile widziani, ponieważ dość często wynoszą problemy na zewnątrz, co powoduje że często informacje wracają przez trzecią osobę z pretensjami jak można było do tego dopuścić. Lubi mówić nieprawdziwe plotki na temat „ukochanej” osoby. Najlepszym sposobem na obronę jest kontratak lub po prostu ignorowanie, ponieważ takie osoby dość szybko się nudzą swoimi ofiarami.