Czym charakteryzuje się trujący związek?

Zwykle zdrowy związek charakteryzuje się miłością, zaufaniem oraz zaufaniem. Nawet w związku zdarzają się kłótnie o błahostki, ale wtedy zazwyczaj dwie osoby się godzą, ponieważ kłótnia była wynikiem stresu czy innych chwilowych problemów.

Gorzej jest jeśli druga połówka staje się chorobliwie zazdrosna. Często toksyczny związek jest wynikiem niskiej samooceny drugiej połówki, przez co staje się podatny na prośby tylko po to aby zdobyć uznanie oraz miłość swojego partnera. Często jedna strona w trującym związku to Piotruś Pan, dlaczego? Wszystko robimy za niego oraz dbamy o cały dom (także za naprawy czy płacenie podatków czy czynszu) stoi na głowie jednej strony co powoduje, że coraz częściej druga osoba traci cierpliwość i odchodzi.

Jednak w najczęściej spotykanym związku jedna osoba cierpi (często, bo chce; myśli że na to zasługuje), a druga specjalnie poniża, chociaż czasami przy pierwszej osobie pojawia się  depresja czy schizofrenia, co może prowadzić do prób samobójczych. Pojawiają się wyzwiska jak i inne poniżanie. Może się pojawić także nadmierna kontrola nad życiem drugiego partnera, czyli sprawdzanie Facebooka, maili oraz telefonu. Często sprawdzanie telefonu jest powodem do rozstania, jednak dość szybko partner, który chciał uciec wraca na kolanach.

Ważne jest aby takiej osobie pomóc jak najszybciej i pokazać, że może żyć bez danej osoby – szczęśliwie i bez strachu o jutro. Osoby takie są poniżane, dlatego potrzebują chociaż odrobiny czułości czy dobrego słowa. Niestety w toksycznym związku jeden parter musi odejść albo się rozwieść.